Культура

Відділення культури та методичної роботи Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України цілеспрямовано працює над проведенням військово-патріотичної та культурно – виховної роботи серед  учасників АТО, військовослужбовців,  курсантів, офіцерів та членів їх сімей,  ветеранів та службовців ЗСУ.

Детальніше на сторінці у мережі фейсбук : https://www.facebook.com/central.house.of.officers/

Основною метою роботи відділення є формування у військовослужбовців високих моральних і патріотичних якостей, духовності, культури, вірності традиціям українського народу та задоволення  їх естетичних потреб культурно – виховними заходами.  В своїй роботі відділення  керується головними принципами взаємозв’язку та послідовності органічного поєднання національних  традиції з сучасністю в організації та проведенні  військово-патріотичних та культурологічних заходів з використанням різноманітних  форм і методів роботи, а саме: концерти, тематичні концерти, бесіди – концерти, лекції – концерти, тематичні ранки, кіно ранки, кіно лекторії, музичні лекторії, театралізовані вистави, творчі зустрічі,  заходи, присвячені Державним святам, Дню частини, родам військ.

Сьогодні пріоритетним завданням підготовки військ визначено нарощування ідеологічної роботи з особовим складом, яка спрямована на підтримання високого морального духу особового складу та морально-психологічної стійкості військ, виховання у військовослужбовців особистої відповідальності за захист Вітчизни, розуміння засад державної політики, формування у особового складу патріотичних цінностей, вірності бойовим традиціям, гордості за належність до Збройних Сил України.

Однією з дієвих форм роботи відділу є: проведення культурно-виховних, військово-патріотичних та культурно-освітніх заходів силами творчих професійних та аматорських колективів з залученням ветеранів війн, АТО та Збройних Сил.

Творчий колектив відділення  володіє всім арсеналом засобів ідейно-емоційного впливу, різноманітними формами та методами проведення  заходів.

Визначальним у процесі підтримки бойового духу учасників АТО, формування та розвитку духовного потенціалу військовослужбовців є використання досягнень і надбань української національної культури.

У загально державній програмі допомоги в справі реабілітації учасників  бойових дій в зоні АТО основним  завданням відділення є:   розробка та реалізація психо-реабілітаційних програм з арт-терапії для   бійців АТО та членів їх родин у відновленні психічного здоров’я; допомога у післявоєнній адаптації військових до цивільного суспільства; розкритті творчого потенціалу бійців АТО; підвищення культурного та естетичного рівнів; ознайомлення з історією мистецтв та видатними творами мистецтва; популяризація видів українського та світового сучасного мистецтва; організація культурного дозвілля бійців АТО; створення можливостей взаємодії представників творчої спільноти та бійців АТО; надавати можливість проведення цікавого й корисного дозвілля у мистецькому середовищі.

Виконуючи поставлені завдання відділенням проведено понад 320 заходів різних форм, а саме серія концертів, тематичних концертів та заходів, зустрічей і т. ін. для учасників АТО, як проходять лікування та реабілітацію у госпіталях та центрах медичної реабілітації, військових частинах, військових учбових закладах для курсантів та офіцерів – учасників бойових дій.