“Вічно живі”: вистава/Віталій Малахов (режисер)

Художній керівник Театру на Подолі Віталій Малахов вирішив висловитися на тему війни й узяв для цього відому п’єсу “Вічно живі” Віктора Розова. Вистава була поставлена як реакція на події на сході України. Молодий учений вирушає добровольцем на фронт за тиждень до весілля, руйнуючи веселкові плани нареченої. Вона одружується з його братом піаністом, який має броню. Армія, фронт –невиправданий обов’язок чи борг честі? Чи повинен діяч мистецтва йти на передову? Чи є духовна розплата за зраду? Конфлікт батьків з консервативними поглядами на патріотизм і дітей з сучасними поглядами на політику.

П’єса не розповідає про бойові дії. І якби не ретросукня головної героїні Вероніки, годі й здогадатися, що йдеться про Другу світову. Режисер принципово говорить на актуальні теми опосередковано, уникаючи маніпуляції глядачем через використання вчорашніх хронік.

“Вічно живі” – на перший погляд, історія однієї дівчини, наречений якої пішов на війну. Але це на перший погляд. Якщо зануритися глибше, то побачите сім’ю, в якій відображена ціла держава, а може, і цілий світ. Для когось обов’язок – це взяти зброю і піти на передову, хтось цілодобово працює, воскрешаючи поранених, хтось продовжує вчити дітей, хтось продовжує любити і чекати. Але є ті, хто не бажає змінювати свої звички, ті, для яких танці, пісні та кортежі дорожчі за людські життя.

трейлер вистави тут: http://www.theatreonpodol.com/ukr/video/page4/