Соченко Марина. Серія робіт – “Народжені вільними”

Виставка малюнків з фронту Марини Соченко – “Народжені вільними” відбулася за підтримки Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, Національної спілки художників України та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Під час Революції Гідності Марина Соченко була волонтером, годувала посталих та допомагала їм. Дні і ночі проводила з етюдником на Майдані. Створила близько сотні пастельних проектів народних Героїв – козаків, активістів Руху та Куну, письменників, журналістів, бійців самооборони, варти Руху, волонтерів. Від кожного намагалася схопити найстуттєвіше, найглибинніше, хоча часто працювала з натурою лише по декілька хвилин. Саме стільки в неї було часу коли в наметі чи під відкритим небом поруч із барикадами на Майдані вона “хапала” характери (навіть не обличчя) Революції Гідності.

Коли розпочалася російсько-українська війна ходила з волонтерами по шпиталям, малювала поранених, а також добровольців, які пішли на фронт прямо з Майдану. Вони розповідали про своїх загиблих побратимів. Просили їх намалювати. Так виникли образи Героїв, які віддали своє життя заради майбутнього України. Ці твори представляють героїну сторінку новітньої історії нашої країни, яка втрачаючи кращих синів і дочок, героїчно бореться за свою соборність, волю і незалежність. Так само як і на Майдані намагалася вхопити головне, а в умовах екстриму це вдається найкраще. В людях виявляються такі якості, які знаходяться в глибині їхньої душі. У кожного бійця своя неповторна історія. Там в основному дуже мужні і відважні люди.