11.07.2018 у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся спільний захід Міністерства оборони України та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України семінар з впровадження енергосервісу.

Впровадження ЕСКО-проектів у громадських закладах, а також і військових об’єктах презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно з Олегом Шевчуком заступником Міністра оборони України, генерал-майором представникам установ та організацій, підпорядкованих Міністерство оборони України у рамках семінару, проведеному Державним агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно із Представництвом Фонду ім. Ф.Еберта (FES-Ukraine). В ході семінару „Енергосервіс в бюджетній сфері України: успіхи-2016-2017, перспективи 2018. Потенціал залучення ЕСКО для підвищення енергоефективності військових об’єктів”, усі учасники семінару мали нагоду обговорити можливості співпраці з представниками 7 компаній, які мають досвід реалізації ЕСКО-проектів в Україні.

„Міністерство оборони України стало одним із перших міністерств, з яким Держенергоефективності уклало Меморандум про партнерство у сфері енергосервісу”, – наголосив під час виступу С. Савчук.

У 2018 р. Держенергоефективності ініціювало тісну співпрацю із центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ) для реалізації ЕСКО-проектів саме у державних закладах. Спільними зусиллями сформовано базу, яка, крім 13 тис. бюджетних установ, тепер налічує ще близько 4 тис. об’єктів ЦОВВ, які вже можуть оцінювати ЕСКО-інвестори для реалізації енергоефективних проектів.

У співпраці з Держенергоефективності Міноборони узагальнено та оприлюднено на своєму сайті інформацію щодо енергоспоживання 330 потенційних ЕСКО-об’єктів, які можуть зацікавити інвесторів (http://www.mil.gov.ua/diyalnist/energy).

„За цими об’єктами вже можна укладати ЕСКО-договори через Систему електронних публічних закупівель „ProZorro”. Розроблений спільно з Держенергоефективності спеціальний модуль для „PROZORRO” у рази пришвидшив поширення енергосервісу в країні. Фактично за півроку оголошено понад 400 ЕСКО-тендерів, після завершення яких вже укладено 148 договорів на суму близько 123 млн гривень”, – пояснив С.Савчук.

Учасники семінару також детально розглянули особливості підписання ЕСКО-контрактів, акцентувавши увагу на перевагах цього механізму. Так, інвестор бере на себе усі фінансові та технічні ризики енергоефективного проекту і зацікавлений у якості проведення робіт, щоб досягти максимальної економії енергоспоживання. Від цього показника залежить повернення його інвестицій.

11

#МОУ, #Міноборони, #Еско, #Військо, #Об’єкти, #ESCOcontract, #MOU