06 березня 2018 року у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України проведено заняття із слухачами 1-го курсу культурно-освітнього центру неформальної освіти ЦБО Збройних Сил України та курсантів Військового інституту Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка на тему: „Вони боролися за Україну: національно-визвольна боротьба Українського народу в середині ХХ століття“.

06 березня 2018 року у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України проведено заняття із слухачами 1-го курсу культурно-освітнього центру неформальної освіти ЦБО ЗС України та курсантів Військового інституту Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка на тему: „Вони боролися за Україну: національно-визвольна боротьба Українського народу в середині ХХ століття“.

Заняття відкрив начальник культурно-освітнього центру неформальної освіти, кандидат історичних наук, полковник запасу Кучер Валерій Васильович, який висвітлив проблему національно-визвольної боротьби українського народу за свою державність, яка відбувалася від часу проголошення УНР у 1917 році до середини ХХ століття.

Після свого виступу було надано слово лектору культурно-освітнього центру  Матузко Роману Івановичу. Він висвітлив тему: „Національно-визвольна боротьба Українського народу – економічні та національні підстави“. Він навів конкретні факти важких наслідків перебування України у колоніальній залежності від Росії, наведено конкретні і маловідомі статистичні дані втрат населення України від політики геноциду та визиску економічного потенціалу України, яка велася окупантами проти української нації у 1915-1923 та 1933-1937 роках.

На занятті презентована фотодокументальна виставка „Від столиці воюючої України – село Бишки на Тернопіллі – до столиці Незалежної України – міста Києва“, підготовлену її автором – Штокало Василем Омеляновичем. З відповідним висвітленням виставки та сторінок національно-визвольної боротьби виступив автор виставки.

Слухачі оплесками вітали виступ народного депутата України ІІ скликання, екс-голови Спілки офіцерів України, капітана І рангу запасу Євгена Лупакова, який також навів маловідомі факти із сторінок української національно-визвольної боротьби і який провів пряму лінію минулої боротьби за українську державність і сучасної боротьби проти гібридної агресії Російської Федерації. Він закликав курсантів Військового інституту Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка бути гідними спадкоємцями героїв визвольної війни, продовжувати героїчну боротьбу української нації за збереження своєї державності і дати належну відсіч російській агресії.

Слухачі з великою увагою і зацікавленістю ознайомилися з наведеними фактами і матеріалами виставки, які і на сьогоднішній день продовжують залишатися маловідомими сучасному широкому загалу.